atimall
27 اسفند 1401 - 13:47

سال ۱۴۰۲ رسید؛ ابهر، هیدج و صایین‌قلعه هنوز شهردار ندارند

متاسفانه هر سه شهر شهرستان ابهر در آستانه نوروز بدون شهردارند و مردم این سه شهر از این موضوع گلایه دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، از آغاز به کار شورای شهر ششم، شورای شهرهای ابهر، هیدج و صایین‌قلعه بارها در خصوص انتخاب شهردار به اختلاف خورده‌اند و چندین بار شهرداران در این شهرها خصوصا شهر ابهر تغییر کرده است.

حال در آستانه نوروز 1402، با اینکه وجود شهردار برای نظافت، پاکیزگی شهر و همینطور فراهم کردن میزبانی از مسافران نوروزی ضروری است اما با کمال تأسف باید گفته شود که هر سه شهر شهرستان ابهر(ابهر، هیدج و صائین‌قلعه)بدون شهردار هستند.

 چرا پس از گذشت این مدت چند شهر بدون شهردارند شاید دو علت داشته باشد، یا اینکه اعضای شورا اختلاف نظر دارند یا اینکه شهردار انتخابی توسط استانداری تایید نشده و اینقدر تاخیر در این انتخاب مهم داشتند.

احمد ذوالقدر فرماندار ابهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تأیید عدم داشتن شهردار در هر سه شهر شهرستان ابهر گفت: در حال حاضر این سه شهر با سرپرست مدیریت می‌شوند و چندی پیش انتخاب شهردار توسط شوراهای شهر تایید شده و روند استعلامات قانونی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه امیدواریم هرچه سریع‌تر استعلام این شهرداران توسط مراجع ذی‌صلاح تأیید شود، مطرح کرد: البته سرپرست شهرداری‌های این سه شهر به وظایف قانونی خود عمل می‌کنند.

علی خلجی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری زنجان در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: شهرهای ابهر، هیدج و صائین‌قلعه شهردار ندارند.

علی خلجی با اشاره به اینکه این سه شهر در حال حاضر با سرپرست اداره می‌شوند، اضافه کرد: درست است که شهرها با سرپرست اداره می‌شوند، اما وظایف شهرداران در حال انجام است و مشکلی از بابت انجام امور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه روند انتخاب شهردار در این شهرها در حال طی مراحل قانونی است و به زودی معرفی خواهند شد، اضافه کرد: امیدواریم در روزهای آتی این شهرها تعیین تکلیف شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری زنجان با اشاره به اینکه در این سه شهر هیچ گزینه‌ای رد نشده است، افزود: امیدواریم هرچه زودتر تکلیف این شهرها نیز مشخص شود.

از سوی دیگر محسن افشارچی استاندار زنجان روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با ابراز تأسف از عدم وجود شهردار در سه شهر شهرستان ابهر در آستانه نوروز گفت: بنده تمام تلاشم را می‌کنم که در انتخاب شهردار در روند کار شوراها دخالت نکنم و اجازه می‌دهم به وظایف قانونی خود عمل کنند.

وی گفت: بنده زمانی ورود می‌کنم که مشاهده کنم که روند انتخاب شهردار در هر شهر به مرحله بحرانی رسیده است. به نظر بنده خود مردم که به اعضای شورا رأی داده‌اند بهترین کسانی هستند که می‌توانند از اعضای شورا مطالبه داشته باشند.

گفتنی است، خبرنگار تسنیم در گزارش میدانی از این سه شهر و در گفت‌وگو با اقشار مختلف مردم متوجه شد که مردم این سه شهر از نبود شهردار و کشمکش‌ها و اختلاف نظرهای اعضای شورا در این سه شهر بسیار گلایه‌مند هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098960